دسته‌ها

چرا اقامتگاه بهتر از هتل است؟

 

 

چرا اقامتگاه بهتر از هتل است؟

    حقیقت اینجاست که در مقایسه اقامتگاه با هتل ، هتل‌ها این‌روزها بسیار بیش از حد و اعتبارشون بها دارن و این موضوع چند دلیل اصلی داره که شاید تبلیغات گسترده اصلی‌ترین دلیل اون باشه. حرف من این نیست که هتل‌ها اصلا خوب نیستن، بلکه هتل‌هایی وجود داره که زندگی‌ در اونا بسیار رویایی و خارق‌العاده هست اما اگر اهل سفر کردن زیاد باشی و به دنبال گزینه منطقی هستی، اقامتگاه‌ها بسیار گزینه بهتری برای شما هستن و در ادامه توضیح میدم که چرا!

۱- اقامتگاه‌ها پراکندگی بیشتری دارند

    این موضوع بارها برای خودم پیش اومده و همین مسئله باعث شد تا به عنوان اولین مزیت اقامتگاه به این اشاره کنم که پراکندگی بیشتری در حوزه اقامتگاه‌ها وجود داره؛ اما این مساله به چه معناست؟ تصور کن که دوست داری به آبشار ساسنگ بری و اگر این ابشار رو بشناسی حتما میدونی که برای رسیدن به اون باید چندین کیلومتر از شهر دور باشی؛ موقع اجاره ویلا در گرگان و یا رزرو هتل در نزدیکی ساسنگ، حتما به این موضوع بر‌می‌خوری که هتل‌ها تنها در شهرها قرار گرفتن.

    حالا تصور کن که به گرگان رفتی و دوست داری مقصد بعدیت آبشار ساسنگ باشه، در این صورت باید حتما شب به فکر برگشت باشی چرا که در نزدیکی آبشار ساسنگ هیچ هتلی وجود نداره و به خاطر شرایط جبری و محیطی این منطقه حتی امکان ساخت هتل نیز وجود نداره.

    اینجاست که اقامتگاه‌ها اهمیت خاصی پیدا می‌کنن. به خاطر این‌که مهم نیست کجا رو برای مسافرت و گشتن انتخاب می‌کنی؛ به هر حال در محیط‌های اطراف اون مکان دیدنی خانه‌هایی هستن که به عنوان اقامتگاه اجاره داده میشن و می‌ تونی با هماهنگی لازم با افراد اون روستا، شهرک، شهرستان و … اقامتگاه موردنظر خودت روانتخاب کنی و دراون اسکان کنی. ماندن شبانه در اقامتگاه‌های مختلف بسیار بهتر و ساده‌تر از گشت و گذار چند ساعته وسپس رانندگی طولانی مجدد برای بازگشت به هتله.

    به این روش می‌تونی یک سفر همواره در حرکت را داشته باشی و مهم نیست که چقدر از شهر دور میشی؛ همیشه اقامتگاه‌هایی وجود دارن که می‌تونی اونجا رواجاره کنی و به راحتی دراون اسکان کنی؛

2- در اقامتگاه‌ها راحتی بیشتری خواهید داشت

    یکی از گزینه‌هایی که خودم همیشه مدنظر می‌گیرم، اینه که در اقامتگاه‌ها بسیار
راحت‌تر از هتل‌ها هستم. اتاق‌های هتل شاید لوکس به نظر برسه و یا تخت بهتری داشته
باشه اما همیشه باید به این موضوع فکر کنی که محدودیت‌هایی در هتل گریبان‌گیرما
خواهد بود. به عنوان مثال اگر با چند دوست قراره به سفر بری، نمی‌تونی در
یک اتاق هتل بمونی و دورهمی بگیری .

3- مردم‌ مهربان و غذاهای محلی

    این موضوع برای خود من نیز بسیار حائز اهمیته. در یکی از سفرهام به شمال ایران و در دهکده ساسنگ، یکی از جذاب‌ترین موضوعاتی که باعث شد به یکی از بهترین

سفرهام بدل بشه، این بود که مردم با خون‌گرمی بسیار با من رفتار کردن و از

تعدادی از بومیان این روستا راجع به تاریخچه این مکان و آداب و رسوم اونها آموختم

و این موضوع برای خودم بسیار جالب بود.

    از طرفی  در اقامتگاه‌هایی که در ده‌ها و روستاها وجود داره می‌تونی غذاهای محلی و خوشمزه رو امتحان کنی که قطعا تجربه‌ای فراموش‌نشدنیه. 

    پیشنهاد من برای شروع اقامتگاه اکولوژ ساسنگه، تجربه اقامتگاه روستایی تو دل جنگل رو نداشتی ؟

    بهت قول میدم یه سفر خاطره انگیزش رو تجربه کنی

http://instagram.com/sasangecolodge

http://reserve.sasang.ir/booking.php

https://www.iranhotelonline.com

https://foursquare.com/v/sasang-ecolodge/5b129304a6031c002cf4e8c8

https://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g19414423-d19409920-Reviews-Sasang_Ecolodge-Sasang_Golestan_Province.html

https://sasang.ir/%d9%82%d8%b5%d9%87-%d9%85%d9%86/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.