دسته‌ها

بازدید از روستای زیبای ساسنگ

یکی از برنامه های فرهنگی اکولوژ ساسنگ، بازدید از بافت روستای زیبای ساسنگ و نیز کارگاه های پارچه بافی محلی در روستا است. زنان روستا به سنت دیرین خود پارچه های ابریشم و پنبه می بافند و از آن در دوخت لباسهای سنتی و حوله و دستمال و چادرشب استفاده می کنند.

در این تور نیم روزه به بازدید از کارگاه های پارچه بافی رفته و به تماشای بازی دستان توانمند زنان روستا با نخ و دوک و چرخ و دستگاه می نشینیم. مهمانان اقامتگاه اکولوژ ساسنگ می توانند تجربه بی نظیر بافت پارچه با دستگاه های سنتی پارچه بافی را شخصاً در کنار راهنمایی هنرمندان روستا را تجربه کنند.

مدت و زمان برگزاری بازدید:

مدت زمان این برنامه حدوداً دو ساعت است و به طو معمول عصر ها پس از استراحت مهمانان و اهالی روستا انجام می شود. لیدر محلی همراهی مهمانان در این بازدید راخواهند نمود و مسافران می توانند مستقیماً از دست بافت های زنان روستا خرید کنند.

رعایت سکوت، احترام به فرهنگ و سنت جامعه محلی و آداب حضور در کوچه و پس کوچه های روستا که توسط راهنمای محلی یادآوری می شود، از ضروریات اجرای صحیح این برنامه است.

جهت استفاده از این تور که به صورت رایگان توسط اکولوژ ساسنگ برگزار می شود می بایست اقامت در اکولوژ ساسنگ را از طریق بخش رزرو آنلاین یا تلفن های موجود در صفحه تماس با ما رزرو نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.