دسته‌ها

تور بازدید از پارک ملی گلستان

پارک ملی گلستان یا جنگل گلستان، منطقهٔ حفاظت شده‌ای در شرق استان گلستان و غرب استان خراسان شمالی است. این منطقه قدیمی‌ترین پارک ملی ثبت شده در کشور ایران و پناهگاهی کم‌نظیر برای حیات‌وحش است که ۱۳۵۰ گونهٔ گیاهی و ۳۰۲ گونهٔ جانوری، از جمله نیمی از گونه‌های پستانداران ایران را در حدود ۹۰۰ کیلومتر مربع مساحت خود، جای داده‌است و به همین دلیل از سوی یونسکو به عنوان ذخیره‌گاه زیست‌کره در میراث جهانی یونسکو به ثبت رسیده است.

یک‌ هشتم گونه‌ های گیاهی، یک‌ سوم گونه‌ های پرندگان و بیش از ۵۰ درصد از گونه‌ های پستانداران ایران در این پارک زندگی می‌ کنند. پارک ملی گلستان از بهترین زیستگاه‌های پستانداران بزرگی چون پلنگ، خرس قهوه‌ای، گرگ، مرال، شوکا، قوچ و میش، آهوی ایرانی و گراز است و به ویژه به خاطر جمعیت فراوان قوچ و میش اوریال شهرت جهانی دارد.

یکی از ویژگی‌های منحصر به‌فرد این پارک برای گردشگران، حضور پرتعداد گرازها، بدون ترس از انسان در کنار جاده‌ای است که از مرکز پارک می‌گذرد. نترسیدن حیوانات وحشی از انسان‌ها در برخی کشورها امری کاملاً طبیعی است اما در ایران پدیده‌ای نادر و عجیب محسوب می‌شود. برخی گرازهای پارک به قدری با انسان راحت هستند که حتی از دست مسافران غذا می‌خورند. البته این وضعیت فقط در مورد گراز وجود دارد و بقیه حیوانات پارک مثل تمام حیوانات ایران به شدت از انسان هراسان و گریزانند.

مشخصات تور پارک گلستان اکولوژ ساسنگ:

تور بازدید از پارک ملی گلستان جهت گروه های حداقل 5 و حداکثر 15 نفری توسط اکولوژ ساسنگ قابل برگزاری است و می بایست جهت کسب مجوزهای لازم از مراجع ذی صلاح از 10 روز قبل رزرو و هماهنگی های لازم در این خصوص صورت پذیرد. پارک ملی گلستان تا اکولوژ ساسنگ ۶۵ کیلومتر فاصله دارد. برای بازدید این جنگل زیبا در ساعت ۸ صبح پس از صرف صبحانه از اکولوژ ساسنگ حرکت آغاز می گردد. بازدید از موزه حیات وحش پارک ملی، آبشار گلشن و آبشار آق سو، دشت آهوان، بازدید از منطقه قرخود و دیدن قوچ اوریال و تماشای زندگی حیات وحش از نزدیک بخشی از برنامه های این تور یک روزه است.

لطفا در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از این تور جهت هماهنگی های لازم با شماره تلفن های رزرواسین اکولوژ ساسنگ در بخش تماس با ما، ارتباط برقرار نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.